Bilgi İşlem

Günümüzde Bilgi Teknolojileri sadece tamir ya da bakım yapan değil, firmaların hizmetlerine katma değer sağlamak, süreçlerin başarılı ilerlemesi için yeni ürünler araştırmak ve uygulamak, kısacası gelişim için bir servis haline gelmiştir.

Akıllı cihazların artması, herkesin en az bir akıllı cihaza sahip olması ve işlerini artık akıllı cihazlar üzerinden takip edebilir hale gelmesi, bu gelişmelerin belli bir sistematik ile kontrol edilmesi ayrıca yönetilebilmesi zorunluluğunu da beraberinde getirmiştir. Çalışanlar artık kendi cep telefonlarını ya da tablet bilgisayarlarını şirket işleri için kullanmak istemekte ve yeni bir çağ olan “Kendi Cihazını Getir” (Bring Your Own Device – BYoD) sloganı ile her an kapınıza yeni bir tablet ile gelip, "Bu cihazı şirket içinde kullanılabilir hale getirebilir misiniz?" sorusunu dile getirmektedir. Teknolojinin bu kadar hızlı bir şekilde ilerlemesi firma yöneticilerinin "Bilgi Teknolojilerini nasıl daha iyi kullanabiliriz?" sorusunu akıllarına getirmektedir.

Albil’in 13. yıla varan deneyimi, konusunda uzman ve sertifikalı çalışanları, projelerdeki başarıları ile işe tam bu noktada sorulara yanıt olmaktadır.

Albil verdiği hizmetleri Itil ve Cobit standartları içerisinde vermeye özen gösterdiği gibi hizmet ettiği firmalara Hizmet Düzeyi Sözleşmesi (SLA) de sağlamaktadır. Müşterilerden gelen hizmet taleplerini kayıt altına alıp raporlayan Albil, hizmet kesintilerini de kayıt altına alarak müşterilerine planlı/plansız kesintileri bildirmektedir.

2010 yılında yaptığı Lync 2010, Sharepoint 2010 ve Exchange 2010 geçişleri ile Microsoft tarafından Başarı Hikayesi’ne konu olmuş olan Albil 2008’den bu yana Gold Partner olarak hizmetlerine devam etmektedir.

Network

Albil, bünyesinde bulundurduğu Cisco ve HP network uzmanları ile IP telefondan, Switchlere, güvenlik duvarlarından, Access Point’lere kadar geniş bir yelpazeye hizmet etmektedir.

Ağ cihazlarının kurulumları, güvenliğinin sağlanması, konfigürasyon değişiklikleri ve yedeklemelerinin yapılması, kablolu ve kablosuz ağların kurulması, sistem odası bakım ve revize işlemleri ile bina içi kablolama hizmetleri sunmaktadır.

İnternet Hizmetleri

Sadece tek bir noktadan değil, olabilecek arızaya karşı birden çok noktadan sunduğu internet hizmeti ile sürekliliği arttıran Albil, ayrıca yasal sorumluluk olan 5651 diye bilinen "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi Ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun" 'a uygun kayıt görevini üstlenmektedir.

İnternet güvenliğini hem donanımsal hem de yazılımsal güvenlik duvarları ile güçlendiren Albil aynı zamanda sunduğu VPN ( Virtual Private Network) hizmeti ile de şirket dışından herhangi bir yerden çalışmanıza imkan sağlamaktadır.

Bulut Elektronik Posta ve Lync Hizmeti

Albil sizlerin elektronik postalarına sadece Microsoft Outlook üzerinden erişmenizi değil, aynı zamanda internet üzerinden (OWA) ve akıllı cihazlarınızdan da (telefon, tablet pc) erişim hizmeti sağlamaktadır.
Lync kullanıcılarımız, bilgisayarlarında Lync programı yüklü olmasa bile Internet Explorer, Google Chrome, Safari gibi internet görüntüleyici üzerinden de mesajlaşabilirler

Teknik Hizmetler

Masa üstü ya da diz üstü bilgisayarınızın her türlü arızasının tespit edilmesi, giderilmesi, bilgisayarınızın bakımının yapılması hizmetlerini de sunan Albil, ayrıca bilgisayarınızda karşılaştığınız sorunları 7/24 çözmek için kendisini bu göreve atayan personelleri yapısında bulundurmaktadır.
Office programında karşılaştığınız sorunlara yardımcı olan Albil, geçtiğimiz aylarda Sharepoint Portal, Lync ve Outlook eğitimleri de vermiştir.

Yedekleme Hizmetleri

Firmanızda bulunan elektronik postaların yanı sıra kullanmış olduğunuz şirket için önem arz eden dosyalarında yedeklenmesini sağlayan Albil, bugüne kadar yapmış olduğu doğru ve hızlı geri dönüş işlemleri ile firmalardan tam not almayı başarmıştır.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Tercihler
Tümünü Reddet
Tümünü Kabul Et
x