Yönetim Bilgi Sistemleri

2005 yılında, Albayrak Grup Şirketlerinde tek bir ERP altyapısının oluşturulması maksadıyla ALBİL bünyesinde ERP Proje Müdürlüğü oluşturuldu ve Uyumsoft ERP programı için yatırım yaptı. Bir yıllık hazırlık dönemi sonrasında Albayrak Grubunun mevcut 48 Şirketi, 01.01.2006 tarihinden Progress veri tabanlı Uyumsoft ERP programının Muhasebe, Finans, Stok, Satış, Satınalma ve Üretim Modülleri ile Personel Bordro Modülünü kullanmaya başladı.

2009 yılında itibaren Uyumsoft ERP Programı içinde dikey çözüm Servisler Modülü yazılarak kullanılmaya başlandı. Holding'in yeni yeni faaliyetlere yaptığı yatırımlarla ERP'de ilave çözüm ihtiyaçlarının artması ve artan hareket sayıları ile mevcut ERP sisteminin yetersiz kalması ve risk oluşturması üzerine 2010 yılında dışarıdan danışmanlık alınarak ERP arayışına başlandı ve uzun çalışmalar sonrasında Albayrak Holding'i geleceğe taşıyacak özelliklere sahip MS Dynamics Ax ERP Programına karar verildi.

2012 tarihi itibari ile en az mevcut ERP modülleri düzeyinde yeni programa geçmek üzere konulan hedef doğrultusunda Ağustos 2010 ile Aralık 2011 tarihleri arasında birbuçuk yıl Microsoft'un Sur Step metodolojisi ile hazırlık yapıldı ve 01.01.2012 itibari ile 15'i yoğun olmak üzere toplamda 64 Şirket MS Dynamics AX programına canlı geçiş yaptı. Bu geçişte, Servis Taşımacılığı modülü ile Atık Yönetimi için Havuz Satınalma Sistemi Ax içinde modül olarak hazır edildi.

2012 yılı içinde İkinci Faz kapsamında PDKS modülü ile Araç Kiralama Modüllerinin yazılmasına başlanmış; bunlardan PDKS sistemi Pilot bölgede devreye alınmış; Araç Kiralamanın geliştirmeleri ise devam etmektedir.

2013 yılı içinde ise üçüncü Faz kapsamında İK'nın diğer modülleri; Tümosan Satış Sonrası Hizmetleri ile Liman çözümleri gündemimizdedir.

ERP Ekibi şu an Albayrak Holding'in 72'e ulaşan Şirketlerine hem Türkiye'de hem de Pakistan'da canlı destek hizmeti vermektedir.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Tercihler
Tümünü Reddet
Tümünü Kabul Et
x